Blog

Czy sklep z najniższą ceną jest najlepszym wyborem? Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Co zrobić jeśli już kupiłeś imitację?

Ciebie też nurtują takie pytania? Czytaj nasz blog, a już nigdy nie dasz się oszukać w sieci. Kupuj nie tylko tanio, ale bezpiecznie. Postaw na jakość i autentyczność. 
Koszulka polo Ralph Lauren. Oryginał czy podróbka?
09.12.2016
Markowa odzież jest notorycznie podrabiana. Czasami bardzo trudno jest odróżnić oryginał od podróbki, tak jest też w przypadku koszulek polo Ralph Lauren. Jak zatem nie dać się oszukać i wydać pieniądze na wartościowy, oryginalny produkt?
czytaj
Jak rozpoznać fałszywą torebkę Chanel?
05.12.2016
Chanel jest jedną z najchętniej podrabianych marek. W dzisiejszych czasach repliki są wykonywane tak perfekcyjnie, że naprawdę trudno odróżnić je od oryginału.
czytaj
Fikcyjne konta na Facebooku - jak je rozpoznać?
09.11.2016
Popularność Facebook’a stale rośnie, a jego możliwości wykorzystywane są zarówno przez przedsiębiorstwa, osoby prywatne, jak i różne organizacje. Niestety - coraz częściej Facebook wykorzystywany jest również przez różnego rodzaju oszustów.
czytaj
“Podrabiane zegarki są dla podrabianych ludzi”
03.11.2016
Jakiś czas temu Szwajcarska Federacja Przemysłu Zegarkowego i Fundacja Sztuki Zegarmistrzowskiej uruchomiły międzynarodową kampanię wymierzoną w podrabiane zegarki.
czytaj
Handel podróbkami coraz popularniejszy wśród przestępczości zorganizowanej.
21.10.2016
Od dawna wiadomo, że handel podróbkami nie dotyczy już tylko zakupów detalicznych, ale odbywa się także na skalę przemysłową. Wzrost popularności tego ‘opłacalnego biznesu’ spowodował większe zaangażowanie przestępczości zorganizowanej.
czytaj
Jak sprawdzić, czy sklep internetowy jest wiarygodny?
28.09.2016
“Oszukani klienci sklepów internetowych!”
“Wyłudzone setki tysięcy złotych!”
Takie nagłówki ciągle możemy przeczytać w internecie, gazetach lub usłyszeć w radiu. Czy każdy sklep internetowy prowadzi nieczystą grę z klientem? Jak w takim wypadku ocenić, czy sklep jest niezawodny?
czytaj
Jak odróżnić oryginalny zegarek Daniel Wellington od podróbki?
22.09.2016
Dbałość o najmniejsze szczegóły, bateria, która wytrzymuje 4 lata, hartowane szkło, cena... Czyli co wyróżnia oryginalny zegarek Daniel Wellington?
czytaj
Który certyfikat sklepu jest dla klientów najważniejszy?
23.08.2016
Na stronie jednego z naszych zaufanych sklepów przeprowadzono ankietę, której celem było sprawdzenie, który z krajowych certyfikatów jest najbardziej ceniony przez potencjalnych kupujących. Jakie są wyniki?
czytaj
Czym grozi sprzedaż podróbek?
11.07.2016

Handlując podróbkami, sprzedawca naraża się na utratę wizerunku i zaufania klientów. Nabywcy zrażeni zakupem nieoryginalnego towaru nie tylko nie ponowią zakupu, ale również odradzą zakupy u nieuczciwego sprzedawcy innym osobom.


czytaj
Czy sklep z najniższą ceną jest najlepszym wyborem?
02.02.2016
Często mówi się, że Polacy są narodem smartshopperów. Zakupy robimy rozsądnie, mamy kalkulatory w głowach i kupujemy tam, gdzie najbardziej nam się to opłaca. Polujemy na okazje i porównujemy ceny w sklepach, a wszystko to w imię nieprzepłacania.
czytaj
Nie-rzetelna firma
22.12.2015
Co zrobić, żeby kupować jak najtaniej, ale nie dać się oszukać? Przede wszystkim kupować w sprawdzonych sklepach! Tu polecamy naszą listę rekomendowanych przedsiębiorców, prowadzących rzetelny e-biznes. Nasz portal powstał właśnie po to, żeby przeciwdziałać oszustwom w sieci.
czytaj
Dlaczego nie warto kupować podróbek?
22.12.2015
„Nie stać mnie na to, by kupować podróbki”. Czy kogoś to dziwi? Nie powinno. Bo kupowanie tańszych imitacji drogich produktów może się tak naprawdę okazać nieopłacalne. Zacznijmy od tego, że podróbki bywają stosunkowo drogie...
czytaj
Toksyczna bawełna
22.12.2015
Kiedy wypowiadamy słowo podróbka zazwyczaj kojarzymy je z naruszeniem prawa własności (kradzieżą) konkretnego znaku towarowego. Podróbka to w potocznym rozumieniu synonim mniej lub bardziej udanej nielegalnej kopii wyrobu opatrzonej konkretnym znakiem towarowym, lub nielegalnej kopii dzieła konkretnego twórcy.
 
czytaj
Niebezpieczne opony
22.12.2015
Międzynarodowe koncerny oponiarskie nieustannie walczą z podróbkami swoich produktów. Z jednej strony próbują zahamować ich napływ a z drugiej edukują dystrybutorów, uświadamiając im dlaczego podróbki są niebezpieczne.
czytaj
Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek
22.12.2015
Niewątpliwie największym bolączką dla polskich internautów zainteresowanych kupnem markowych perfum w internecie jest ich oryginalność. Jest to jeden z głównych czynników hamujących rozwój rynku perfum w internecie. Potencjalni klienci ciągle boją się kupować...
czytaj
Mistrzowie kopiowania
17.12.2015

Dom handlowy w południowej części Pekinu, niedaleko Świątyni Nieba. Dziesiątki stoisk z pamiątkami: sztuczne jedwabie uchodzące za prawdziwe, bransoletki ze szkła imitującego nefryt…

czytaj
Podróbki z punktu widzenia prawa
17.12.2015

Przedsiębiorcy utrzymują, że w prawie celnym brak jest jasno sprecyzowanej definicji podróbki. Ich zdaniem to, czy towar importowany zostanie uznany za podróbkę i niedopuszczony do obrotu, zależy od subiektywnej opinii urzędników celnych.

czytaj
napisz do nas