Blog

Czy sklep z najniższą ceną jest najlepszym wyborem? Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Co zrobić jeśli już kupiłeś imitację?

Ciebie też nurtują takie pytania? Czytaj nasz blog, a już nigdy nie dasz się oszukać w sieci. Kupuj nie tylko tanio, ale bezpiecznie. Postaw na jakość i autentyczność. 

Czy sklep z najniższą ceną jest najlepszym wyborem?

Często mówi się, że Polacy są narodem smartshopperów. Zakupy robimy rozsądnie, mamy kalkulatory w głowach i kupujemy tam, gdzie najbardziej nam się to opłaca. Polujemy na okazje i porównujemy ceny w sklepach, a wszystko to w imię nieprzepłacania. Bo po co przepłacać, skoro nie widać różnicy... a może ta różnica jest?

Zwłaszcza w Internecie łatwo jest porównywać ceny tego samego produktu w różnych sklepach. Korzystamy z porównywarek, szukamy okazji na portalach aukcyjnych i w serwisach ogłoszeniowych. A co tam znajdujemy? Odsypki cieni do powiek, które podobno pochodzą z dużego opakowania pigmentu znanej marki (ale coś dziwnie tanio), czy perfumy „rozebrane” na części i rozlane do mniejszych buteleczek, ale – jak twierdzi sprzedawca – pochodzące z oryginalnego flakonu. Czy rzeczywiście kupujemy to, co sugeruje sprzedawca? Przecież zamiast odsypki ceni MAC czy małego flakoniku przelanych perfum Calvin Klein możemy dostać niemarkowe i dużo gorsze jakościowo podróbki.

Kiedy cena jest podejrzanie niska, problemy i wątpliwości co do produktu zdają się mnożyć:


  • Nie wiemy, jakiego jest on pochodzenia.
  • Nie wiemy, jak był przechowywany, a przecież w pewnych warunkach (np. nasłonecznione pomieszczenie) produkt może się zepsuć.
  • Nie wiemy, z czego wyprodukowano produkt i czy nie wywoła u nas reakcji alergicznych lub poważniejszych problemów zdrowotnych.
  • Nie wiemy, czy towar nie jest przeterminowany.
  • Nie wiemy, jakiej jakości jest towar i czy nie jest uszkodzony.
  • Nie wiemy, czy dostaniemy gwarancję.
  • Nie wiemy, jak długo będziemy czekać na zamówienie. Niska cena może wiązać się z tym, że sprzedawca zamówi towar u producenta dopiero, gdy dostanie od nas pieniądze. A dostawa może iść nawet z Chin.
  • A jeśli o Chinach mowa, to sprzedawca równie dobrze może zamówić produkt bezpośrednio na nasz adres i będziemy musieli zapłacić dodatkowo cło.

Jak widać, kupowanie w niesprawdzonym sklepie czy u sprzedawcy, który oferuje najniższą cenę, wiąże się z wielkim ryzykiem. Żeby je zminimalizować, wybieraj wiarygodne sklepy, którym możesz zaufać. Sprawdź, jaki jest czas dostawy i czy produkt można zwrócić.

Uczciwy sklep internetowy najczęściej posiada również certyfikat świadczący o jego jakości i rzetelności. Jedynym certyfikatem potwierdzającym oryginalność sprzedawanych produktów jest znak Oryginalne Produkty. Warto sprawdzić, czy sklep, w którym kupujemy, go posiada.

W przeciwnym razie może się okazać, że kupując tanio, wydamy pieniądze nie jeden raz, a kilka razy. Podróbka może wymagać naprawy, starczyć na krócej niż oryginał lub w ogóle nie nadawać się do użycia. Jeśli zależy ci na produkcie, to i tak koniec końców wybierzesz oryginał, więc poniesiesz koszt dwukrotnie. Jak mówią, chytry dwa razy traci. Nie warto przesadnie oszczędzać i ryzykować. 

napisz do nas