Blog

Czy sklep z najniższą ceną jest najlepszym wyborem? Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Co zrobić jeśli już kupiłeś imitację?

Ciebie też nurtują takie pytania? Czytaj nasz blog, a już nigdy nie dasz się oszukać w sieci. Kupuj nie tylko tanio, ale bezpiecznie. Postaw na jakość i autentyczność. 

Dlaczego nie warto kupować podróbek?

„Nie stać mnie na to, by kupować podróbki”. Czy kogoś to dziwi? Nie powinno. Bo kupowanie tańszych imitacji drogich produktów może się tak naprawdę okazać nieopłacalne.

Zacznijmy od tego, że podróbki bywają stosunkowo drogie. Sprzedawcy narzucają na nie wysokie marże, żeby dobrze zarobić. Zawyżają ceny niewiele wartych fałszywek również dlatego, że droga podróbka będzie lepiej udawała oryginał i klient łatwiej się na nią nabierze, a okazyjna cena nie będzie wydawała mu się zbyt niska.


Podróbka droższa niż oryginał

Paradoksalnie, używanie podróbki może ciągnąć za sobą wyższe koszty niż zakup oryginału. Jakość podróbek zwykle nie jest zadowalająca, a ich żywotność krótka. Szybko się niszczą, zużywają i trzeba częściej je wymieniać. Czasem może się okazać, że na kupowanie flakonów podrabianych perfum wydamy tyle samo, a nawet więcej, niż na zakup oryginalnego zapachu. Markowe perfumy często są tak trwałe, że wystarczy naprawdę jedno-dwa psiknięcia, by otoczyć się mgiełką zapachu. W efekcie starczają na dłużej, bo podrabiane perfumy są z reguły nietrwałe i żeby poczuć jakikolwiek zapach, trzeba wylać pół flakonu za jednym razem.

Zbierając pieniądze na markowy produkt i odkładając jego zakup w czasie, można upewnić się, że naprawdę chcemy kupić tę wymarzoną rzecz. Nie będziemy żałować po zakupie, że wydaliśmy pieniądze na coś tandetnego, a nowy nabytek nie wyląduje nieużywany w kącie.

A kiedy już mamy wymarzoną oryginalną torebkę czy buty, dbamy o nie bardziej i dzięki temu dłużej nam służą. Kupując oryginał, w wielu wypadkach kupuje się rzecz na lata.


Kosmetyk robiony w betoniarce

Zakup imitacji drogich produktów jest też bardzo ryzykowny. Podróbki zawierają najtańsze i bardzo szkodliwe składniki. W przypadku kosmetyków może wiązać się to z wystąpieniem reakcji alergicznych, podrażnieniami, utratą zdrowia, a nawet życia.

Nigdy nie wiemy, z czego zrobiono nieoryginalne kosmetyki – czy nie zawierają pleśni, bakterii i metali ciężkich. Nie wiemy też, gdzie i jak zostały wyprodukowane. Czy przestrzegano zasad higieny, a może mieszano składniki kosmetyku w betoniarce? Podróbkom nie robi się badań dermatologicznych, nie wiemy więc, czy ich stosowanie jest bezpieczne. Czy warto ryzykować swoje życie i zdrowie?

Lepiej odczekać więcej czasu, zaoszczędzić pieniądze i kupić oryginał, z którego będziemy zadowoleni. Oryginał, na który dostaniemy gwarancję i którego użytkowanie będzie bezpieczne. Można poczekać na wyprzedaże albo zdecydować się na zakup używanego produktu – ważne, żeby nie ryzykować z podróbkami.

Dlatego mówi się, że biednych ludzi nie stać na kupowanie produktów kiepskiej jakości i podróbek. Jeśli nie chcesz lub nie możesz co sezon kupować sobie nowej torebki czy butów, pomyśl o zainwestowaniu w porządny, markowy produkt, który posłuży ci dłużej niż chińska podróbka. Listę sklepów, które sprzedają oryginalne produkty, znajdziesz na naszej stronie.

napisz do nas