Blog

Czy sklep z najniższą ceną jest najlepszym wyborem? Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Co zrobić jeśli już kupiłeś imitację?

Ciebie też nurtują takie pytania? Czytaj nasz blog, a już nigdy nie dasz się oszukać w sieci. Kupuj nie tylko tanio, ale bezpiecznie. Postaw na jakość i autentyczność. 

Jak odróżnić oryginalny zegarek Daniel Wellington od podróbki?

Zasobność naszych portfeli – a mówiąc szczerze: jakże częsty jej brak – sprawia, że chociaż marzymy o dobrym, markowym produkcie i staramy się na niego odłożyć właściwą kwotę, czasem zdarza nam się pójść na skróty. Aliexpress i inne platformy zakupowe, czy też w przypadku zakupów w realu także i mały sklepik a nawet bazarek kuszą, bo oferują bardzo atrakcyjne ceny. Pod hasłem „mega obniżka”, „wielka wyprzedaż” lub „promocja roku” kryją się jednak prawie zawsze produkty podrabiane, a co za tym idzie – niepełnowartościowe, na których zarabiają oszuści, a nie prawdziwy producenci i wytwórcy.

Zakup takiej właśnie „okazji” cieszy tylko przez krótką chwilę, gdyż wszystkie niedoróbki i mankamenty bardzo szybko wychodzą podczas użytkowania. Co wtedy robić? Ponieważ o gwarancji najczęściej nie możemy nawet pomarzyć, pozostaje nam złość na siebie i… wyciągnięcie lekcji na przyszłość. A jak następnym razem uchronić się przed oszustwem? Oto kilka podpowiedzi, opracowanych na przykładzie oryginalnych zegarków Daniel Wellington.

Jeśli od dłuższego czasu chodzi nam po głowie elegancki i ponadczasowy zegarek DW o dopracowanym wzornictwie, musimy sobie raz na zawsze wbić do głowy, że za efekt ciężkiej pracy projektantów i wykonawców po prostu musimy trochę zapłacić. Wszak już same elementy, takie jak tlenkowo-srebrowa bateria wytrzymująca nawet 4 lata, hartowane szkło mineralne czy też stal nierdzewna pokryta np. kilkoma warstwami różowego złota mają sporą wartość. Będą nam jednak służyły bardzo długo i nie zawiodą nas w żadnej sytuacji. Takiego komfortu nie da się kupić po „giga obniżce” przy „mega okazjach” na tajemniczych stronach WWW, które nie figurują na liście autoryzowanych sprzedawców. Co ważne, zakup w firmie „kogucik” oznacza, że nie mamy co liczyć ani na najwyższy poziom obsługi klienta, ani też na międzynarodową gwarancję DW. Czy tak wyglądać ma nasze spełnienie marzeń?

Kolejną ważną wskazówką na temat oryginalności jest sam wygląd oferowanego zegarka. Ponieważ Daniel Wellington to klasyczna, stawiająca na minimalizm marka, oryginalne urządzenie nie będzie posiadać dziesiątek różnych, dodatkowych funkcji. Jeśli więc spotkasz ofertę zegarka DW o możliwościach niemal takich, jak prom kosmiczny – za żadne skarby nie daj się nakłonić do zakupu! Warto pamiętać, że tu z pomocą przychodzi nam zawsze oficjalna strona producenta, na której można sprawdzić, czy zegarek typ „superhiperdeluxe” kiedykolwiek został stworzony. Jeśli Daniel Wellington nigdy nie wyprodukował tegoż modelu, już wiesz, że ktoś chce Cię naciągnąć. Uwaga! Tu każda liczba i literka ma ogromne znaczenie (pamiętacie obuwie (nie)marki Adidos?)!

A jeśli już wszystko niemal się zgadza, bo i model jest ok i cena nie razi zbytnią taniością, zawsze warto dokładnie przyjrzeć się szczególikom. Bo jeśli mimo wszystko coś jest nie tak z kolorem, jakieś wykończenie nie zostało sprofilowane tak, jak powinno, albo sprzedawca nie daje pełnej dokumentacji zegarka – nie finalizuj transakcji! Sprzedawcy podróbek już dawno przekonali się bowiem, że cen nie warto obniżać zbyt drastycznie, aby nie wzbudzić podejrzeń i starają się jak mogą, aby produkt nie różnił się znacznie od oryginału. Dlatego summa summarum najlepszą metodą na uniknięcie rozczarowania jest zakup u producenta, jego autoryzowanego partnera lub sprzedawcy oznaczonego logiem Tylko Oryginalne Produkty, który gwarantuje, że zakup przysporzy mnóstwo radości i będzie prawdziwym spełnieniem marzeń.
napisz do nas