Blog

Czy sklep z najniższą ceną jest najlepszym wyborem? Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Co zrobić jeśli już kupiłeś imitację?

Ciebie też nurtują takie pytania? Czytaj nasz blog, a już nigdy nie dasz się oszukać w sieci. Kupuj nie tylko tanio, ale bezpiecznie. Postaw na jakość i autentyczność. 

Jak rozpoznać fałszywą torebkę Chanel?

Chanel jest jedną z najchętniej podrabianych marek. W dzisiejszych czasach repliki są wykonywane tak perfekcyjnie (dołączane są worki przeciwkurzowe "dust bag", karty autentyczności i numery seryjne), że naprawdę trudno odróżnić oryginał od repliki.

W związku z pojawieniem się dużej ilości podróbek na serwisach aukcyjnych przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą w odróżnieniu oryginału od podróby.

Zacznijmy od podstawowej rzeczy, jaką jest fakt, że właściciele Chanel nie wyrazili zgody na sprzedawanie ich towarów w Internecie, w sklepach tzw. "outlet". Nawet na stronie chanel.com nie można kupić online żadnego produktu. Nie dajcie się, więc nabrać na to, że tak słynny dom mody sprzedaje swoje towary w sklepach za setki $$$ a w Internecie ceny wahają się od $90 - $399. Jest to po prostu niemożliwe.

Zarówno wszystkie sklepy internetowe jak i aukcjonerzy zapewniający, że kupili torebkę na wyprzedaży lub przecenioną ze względu na jakąś wadę z premedytacją wprowadzają nas w błąd i nabijają w butelkę, myśląc, że zrobią interes życia. Nie zdają sobie jednak sprawy z konsekwencji, jakie mogą ich spotkać po sprzedaniu nielegalnego towaru.

Firma Chanel zakazała komukolwiek posługiwać się ich firmowym znakiem towarowym. Każdy kto to robi naraża się na konsekwencje prawne. Mało kto wie, że Chanel posiada pełen sztab ludzi, których zadaniem jest ostrzeganie potencjalnych klientów, kupujących tanio online. Trzeba wiedzieć, że jeśli torba sprzedawana jest o wiele taniej niż w butikach Chanel to jest podróbką. Nawet używana torba Chanel nie traci dużo na swojej wartości.

Chanel nigdy nie sprzedaje towaru uszkodzonego po niższych cenach. Jeśli torba ma jakąś wadę jest natychmiast niszczona.

Zdarza się, że modele, które zostały wyprzedane pojawiają się w serwisach aukcyjnych, czy sklepach internetowych za małe pieniądze z napisem MEGA OKAZJA. Ostrzegamy - jest to fejk.

Zanim zdecydujecie się na kupno torby poświęćcie trochę czasu i przejrzyjcie torby na stronie Chanel. Im więcej wiecie, tym łatwiej będzie Wam odróżnić oryginał od marnej podróbki.

Zawsze należy sprawdzić opinie sprzedawcy. Sprzedający powinien być otwarty na dyskusję dotyczącą pochodzenia torby, a także powinien przedstawić dokumenty, bez żadnych wymówek (dowód zakupu itp.) Czerwona lampka powinna się zapalić, jeśli sprzedający twierdzi, że:

  • torba to niechciany prezent, dlatego nie posiada rachunku,
  • torbę dostał od cioci z Francji, ale nie wysłała ona dowodu zakupu,
  • torbę zakupił na stronie internetowej sprzedającej oryginały po kosztach.

Znajdujący się hologram w środku torby powinien zgadzać się z numerem karty autentyczności. W replikach hologram z numerem można z łatwością odkleić, czego nie da się zrobić w oryginalnym produkcie.

Metka, która przyczepiona jest do torby wykonana jest z białego papieru. Widnieje na niej numer seryjny, nazwa torebki, kolor, kod kreskowy oraz cena. Kształt metki jest prostokątny.

Chanel nie robi żadnych metalowych wisiorków z napisem „Chanel” jakie dołączane są do wielu podróbek widniejących na serwisach aukcyjnych.

Napis „Chanel” wewnątrz napisany jest bardzo wyraźnie. A „Made in Italy” lub „Made in France” umieszczony po przeciwnej stronie wewnątrz torebki.

Znaczek CC na klapie powinien być wypukły a nie płaski.

UWAGA. Nawet podróbki przychodzą z numerem seryjnym, kartami autentyczności dopasowanymi do numerów wewnątrz torebki. Karta powinna być czarna i złota, NIE LAMINOWANA PLASTIKOWA. Nie ma kilku typów kart autentyczności.

Życzymy rozważnych zakupów!
napisz do nas