Blog

Czy sklep z najniższą ceną jest najlepszym wyborem? Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Co zrobić jeśli już kupiłeś imitację?

Ciebie też nurtują takie pytania? Czytaj nasz blog, a już nigdy nie dasz się oszukać w sieci. Kupuj nie tylko tanio, ale bezpiecznie. Postaw na jakość i autentyczność. 

Koszulka polo Ralph Lauren. Oryginał czy podróbka?

Markowa odzież jest notorycznie podrabiana. Czasami bardzo trudno jest odróżnić oryginał od podróbki, tak jest też w przypadku koszulek polo Ralph Lauren. Jak zatem nie dać się oszukać i wydać pieniądze na wartościowy, oryginalny produkt? Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek!

Cechy oryginalnych polo:

Materiał: Koszulki polo Ralph Lauren zawsze wykonane są w 100% z bawełny. Jeżeli na metce pisze np. 7% elastan, 93% bawełna - nie kupuj, oznacza to, że masz do czynienia z marną podróbką!

Logo: Logo poddawane jest procesom nabłyszczania, dzięki czemu posiada połysk. Kolory logo nigdy nie blakną i nie farbują. Oczywistym jest, że logo nie może być krzywe, ani postrzępione. Między łopatką konia a lewą nogą jeźdźca powinien być odstęp. Uprząż konia, kopyta i drewniany młotek do gry w polo muszą być dostrzegalne. Jeździec (gracz polo) patrzy w prawo i ma młotek  w prawej ręce. Rączka młotka składa się z trzech szwów, co można łatwo dostrzec. Struktura materiału nigdy nie jest widoczna przez haft. Logo podszyte jest od spodu specjalną taśmą, co jest doskonale widoczne.      

Szwy: Szwy wykonane są z takiego koloru co koszulka (możliwe odmiany w koszulkach rugby-style).
Nawet jeśli koszulka jest w paski - szew i tak jest jednokolorowy.

Metki: Typowe metki są granatowe z białymi literami, albo na odwrót. Wszystkie metki są wykonane z uprzędzonego nylonu.

Główna metka przy kołnierzyku przyszyta jest tylko po bokach.

Dwie metki na lewym bocznym szwie są złożone na pół i przyszyte. Na jednej z nich, na stronie zewnętrznej podane są na niej dane materiału, kraj produkcji, ikonki wskazujące jak prać, prasować, itd. Pod ikonkami znajduje się numer. Po drugiej stronie słowna instrukcja prania w kilku językach. Na drugiej, nieco mniejszej metce znajduje się informacja dla kogo koszulka została wyprodukowana. W wersji europejskiej jest to Polo Ralph Lauren Europe - po jednej stronie metki, adres w Vernier w Szwajcarii, po drugiej - w Londynie.

Metki, które wyglądem przypominają papier, a nadruk wygląda jak gdyby wykonano go atramentem nie są oryginalne.


Guziki: Guziki są małe, w kolorze perłowym, z czterema dziurkami. Nie są białe. Zawsze są przyszyte na krzyż. W koszulkach z serii "polo golf" wokół umieszczono logo, a guzik ma nieco inny kształt.

Cena: Koszulki polo Ralph Lauren kosztują w oficjalnym sklepie internetowym od 75 do ~150 $.
Należy przy tym pamiętać, że w Stanach nie ma podatku VAT. Jeżeli ktoś zechce je sprowadzić to przy dużej ilości, czy na wyprzedaży, kupi je w USA nieco taniej ale zapłaci zarówno VAT jak i cło.
W Polsce ceny koszulek raczej nie schodzą poniżej 250 zł za sztukę.

Krój: Tył koszulki polo Ralph Lauren jest nieco dłuższy niż przód.


Życzymy rozważnych zakupów! Jeśli traficie w internecie na podrobione przedmioty - napiszcie do nas na biuro@oryginalneprodukty.pl
napisz do nas