Blog

Czy sklep z najniższą ceną jest najlepszym wyborem? Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Co zrobić jeśli już kupiłeś imitację?

Ciebie też nurtują takie pytania? Czytaj nasz blog, a już nigdy nie dasz się oszukać w sieci. Kupuj nie tylko tanio, ale bezpiecznie. Postaw na jakość i autentyczność. 

Który certyfikat sklepu jest dla klientów najważniejszy?

Dokonujecie zakupów w Internecie? Istotna jest dla Was cena, ale również jakość i pochodzenie produktów? Zastanawiacie się w jaki sposób możecie zagwarantować sobie oryginalność towarów znajdujących się w asortymencie danego sklepu? Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty jakości, które gwarantują sprawdzone pochodzenie produktu.

Do zakupów w Internecie przekonuje się coraz większa rzesza internautów. Przynajmniej 48%osób korzystających z Internetu, kiedykolwiek dokonało zakupów właśnie w tej formie. Jednym z najczęstszych powodów, dla których wybieramy Internet jest dostępność towarów przez całą dobę (84% badanych), brak konieczności wizyty w sklepie (79%) oraz konkurencyjne w stosunku do sklepów tradycyjnych ceny (75%).
Najczęstszą barierą w dokonywaniu zakupów przez Internet jest brak możliwości zapoznania się z produktem i zobaczenia go na żywo (48% badanych)2Dlatego też aż 79% ankietowanych wybiera opcję dostarczenia produktu przez kuriera, aby móc zapoznać się z produktem przed potwierdzeniem odbioru, a 64% internautów jako ważną cechę wskazuje możliwość zwrócenia towaru do sklepu.

Związana jest z tym obawa oraz nieufność, które prawie zawsze towarzyszą nam podczas dokonywania transakcji w Internecie. Trafiając na korzystną cenowo ofertę często zadajemy sobie pytania: „Czy dany produkt jest oryginalny?”, „Czy za promocyjną ceną nie kryje się fałszywka?”, „A co, jeśli zostanę oszukany?” Całkowicie naturalne wydaje się, że każdy kupujący pragnie zminimalizować ryzyko zakupu. 

Jednym z elementów, który jest pomocny w dokonaniu wyboru towaru w danym sklepie są certyfikaty. Powstaje jednak pytanie, dzięki którym certyfikatom konsumenci są w stanie zaufać danej firmie? Który z nich jest najważniejszy dla kupujących?

Na stronie sklepu: www.perfumeria-euforia.pl przeprowadzono ankietę, której celem było sprawdzenie, który z krajowych certyfikatów jest najbardziej ceniony przez potencjalnych kupujących. W ankiecie uwzględniono cztery najpopularniejsze, polskie certyfikaty: "Rzetelna Firma", która skupia firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, gwarantując ich wiarygodność biznesową. Certyfikat istnieje od 2009 roku współpracując z Krajowym Rejestrem Długów i Biurem Informacji gospodarczej. "Jakość Q" jest certyfikatem nadawanym przez Opineo – platformę do wymiany opinii na temat produktów kupowanych w Internecie. Pomaga on w wyborze sklepów o wysokiej jakości i reputacji, gwarantując stały monitoring sprzedawanych towarów. "Zaufane Opinie" to certyfikat stworzony przez portal Ceneo. Przyznawany jest sklepom internetowym, które posiadają zweryfikowane opinie, nadawane przez klientów bezpośrednio po dokonanym zakupie. Ostatnim badanym certyfikatem jest "Tylko Oryginalne Produkty", który skupia się na weryfikacji i potwierdzaniu oryginalności produktów oferowanych przez sklepy. Kupując towary w sklepach oznaczonych tym certyfikatem, otrzymujemy gwarancje ich legalnego pochodzenia oraz zgodność ze specyfikacją prezentowaną na stronie sklepu.

W przedstawionych wynikach dosyć słabo wypadł certyfikat "Jakość Q". Zaledwie 2,36 % ankietowanych opowiedziało się za certyfikatem nadawanym przez portal Opineo. Nieco lepiej zostały ocenione certyfikaty Zaufane Opinie (9,18%) oraz Rzetelna firma (15,36 %), które mają gwarantować uczciwość przedsiębiorcy.Najbardziej wiarygodny certyfikat

Zdecydowanie najlepiej wypadł certyfikat "Tylko Oryginalne Produkty", który gwarantuje oryginalność towarów połączoną z wysoką jakością świadczonych usług. Aż 73,09 % osób biorących udział w ankiecie wybiera sklepy oznaczone tym certyfikatem. Dzięki niemu kupujący mogą być pewni, gwarancji dopuszczenia do sprzedaży tylko legalnych i zweryfikowanych produktów. Klienci sklepów oznaczonych certyfikatem „Tylko Oryginalne produkty” nie tylko oszczędzają czas, ale mają zapewnione bezpieczeństwo każdej transakcji i zgodność z ofertą przedstawioną na stronie sprzedawcy.

Na co zwracamy uwagę?

Jak wynika z większości wypowiedzi konsumentów - najważniejsza jest zarówno pewność zakupu oryginalnego produktu, jak i szybkość dostawy. Wybierając Internet jako źródło naszych zakupów chcemy zaoszczędzić nie tylko na czasie, ale przede wszystkim na cenie. Zależy więc nam na szybkich i dobrych jakościowo usługach. Według wielu potencjalnych kupujących certyfikat "Tylko Oryginalne Produkty" wzbudza zaufanie oraz daje gwarancję spełnienia wszystkich wyżej wymienionych wymagań, narzucanych producentom.

Pewność zakupu

Na polskim rynku ciągle jeszcze zdarzają się nierzetelni sprzedawcy, którzy nie przestrzegają przepisów prawnych. Sprzedaż podróbek wciąż rośnie, więc aby mieć pewność co do przeprowadzanej transakcji w Internecie warto sprawdzić, czy sklep, w którym dokonujemy zakupu znajduje się na liście zaufanych partnerów, oznaczonych na stronie Oryginalne produkty.

Bądźcie czujni! Zachęcamy również do wysłania do nas zgłoszeń nieuczciwych sprzedawców, których umieścimy na Czarnej liście. 
 

http://wirtualnywydawca.pl/2016/07/raport-polacy-najczesciej-kupuja-w-polskich-sklepach-internetowych/ 
http://evigo.pl/15012-glowne-bariery-hamujace-rozwoj-e-handlu-w-polsce/ 

napisz do nas