Blog

Czy sklep z najniższą ceną jest najlepszym wyborem? Jak odróżnić podróbkę od oryginału? Co zrobić jeśli już kupiłeś imitację?

Ciebie też nurtują takie pytania? Czytaj nasz blog, a już nigdy nie dasz się oszukać w sieci. Kupuj nie tylko tanio, ale bezpiecznie. Postaw na jakość i autentyczność. 

“Podrabiane zegarki są dla podrabianych ludzi”

Jakiś czas temu Szwajcarska Federacja Przemysłu Zegarkowego i Fundacja Sztuki Zegarmistrzowskiej uruchomiły międzynarodową kampanię wymierzoną w podrabiane zegarki. Na plakacie widniała ręka manekina, noszącego podrobiony zegarek. Miał on być odzwierciedleniem hasła, które towarzyszyło całej akcji: “Podrabiane zegarki są dla podrabianych ludzi”.


Z materiałów informacyjnych można było dowiedzieć się, że kupowanie podróbek ma poważne skutki dla przedsiębiorstw, ponieważ obniża sprzedaż, narusza reputację firmy i zmusza do olbrzymich nakładów finansowych na walkę w ochronie własności intelektualnej. Ponadto - dochody płynące z handlu podrabianym towarem zasilają zorganizowaną przestępczość, która za nic ma wypracowaną przez lata reputację szwajcarskich producentów.


Pomysłodawcy kampanii podkreślali wielokrotnie, że dłonie człowieka są bacznie obserwowane przez naszych rozmówców, dlatego tak ważne jest jaki zegarek posiadamy. Zegarek u kobiet powinien wyrażać delikatność i piękno, natomiast u noszących go mężczyzn - podkreślać siłę charakteru. Inicjatorzy kampanii twierdzili, że jest to możliwe do osiągnięcia tylko jeśli zegarek jest oryginalny, posiada powszechnie wypracowaną estetykę i funkcjonalność oraz wskazuje właściwy czas na czytelnym cyferblacie.


Znane w świecie marki, produkujące zegarki zapewniają nam jakość oferowanych przez siebie produktów, dlatego kupując zegarek powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii, a przede wszystkim czy interesująca nas firma posiada w naszym kraju serwis gwarancyjny. Jeżeli zakupimy towar niemarkowy, nie możemy niestety liczyć na pomoc w sytuacji, gdy zegarek się popsuje. Trudno będzie również kupić oraz wymienić potrzebne części.


Nie należy też obawiać się firm, które zajmują się głównie produkcją odzieży, a nie zegarków jak np. Calvin Klein, Iceberg lub DKNY. Ich projektanci “formują” zegarek z punktu widzenia wyglądu, który jest zazwyczaj wyraźnie różniący się od innych. Natomiast całe ich wnętrze wykonują profesjonaliści ze Szwajcarii lub Japonii - najlepsi producenci w tej branży na świecie.


napisz do nas